PřihlášeníRegistrace

warning Jak vložit titulky do filmu

Po množících se dotazech se pokusím jednoduše vysvětlit, jak připojit titulky k filmu. Nejdříve na www.mojeTitulky.com vyhledejte film nebo seriál, který chcete sledovat a titulky stáhněte k sobě do počítače. Vhodné bude umístit titulky do stejného adresáře, kde se nachází videosoubor.

stahnuti
Karta titulků a tlačítko ke stažení

Pokud je nalezených titulků více, ty správné by měly mít v položce release uvedený název videosouboru, ke kterému byly titulky připraveny. Jinak nezbývá než metodou pokusu a omylu zjistit, které titulky budou nejlepší (to zn. nebudou se předbíhat ani zpožďovat, budou bez překlepů apod.)

Složka s videosouborem a titulky
  Složka s videosouborem (formát avi) a s titulky (formát srt)

Jaký vybrat přehrávač?

K přehrávání filmů s titulky je třeba mít přehrávač, který zobrazování tituků podporuje. Často používaný přehrávač Windows Media Player tuto funkci bohužel nemá (v době psaní tohoto článku nemá). To lze řešit i jinými způsoby, ale o tom se zde rozepisovat nebudu. Na ověřených serverech se nachází celá řada zdarma dostupných přehrávačů videa, které přehrávání titulků podporují.

Dříve oblíbený BSPlayer je v nových verzích distribuován s adware , proto spíše doporučuji neméně kvalitní GOM Media Player.

Instalace není náročná a pokud nezvolíte jinak, asociuje se GOM Player s vašimi videosoubory (tozn. že poklepáním na videosoubor se toto video spustí v GOM Playeru). Před samotným spuštěním se vás ještě GOM Player zeptá na několik možností nastavení, které snad i přes absenci češtiny budou srozumitelné díky ilustračním obrázkům. V opačném případě stačí klikat na tlačítko next, dokud se přehrávač nespustí.

GOM Media Player
Přehrávač GOM Media Player

Samotný přehrávač obsahuje klasické ovládací prvky a k nim příslušné zkratkové klávesy. Můžete tak pozastavit a spustit video přímo z klávesnice stisknutím mezerníku, posouvat video dopředu a dozadu pomocí šipek, nebo zvětšit video přes celou obrazovku klávesou enter.Pokud ještě nemáte otevřeno video, které chcete přehrávat, lze tak učinit i tlačítkem Open (třetí zprava dole) a můžete přistoupit k připojení titulků.

Jak připojit titulky?

Pokud se titulky nachází ve stejném adresáři jako videosoubor a mají stejné jméno jako videosoubor, připojí se k filmu automaticky a není již třeba nic dělat. Často je ale třeba titulky připojit manuálně pomocí menu přehrávače. To lze vyvolat kliknutím pravým tlačítkem kamkoliv na přehrávač a vybrat příslušnou nabídku open a v podmenu položku subtitles. Zobrazí se dialog pro výběr souboru a tady jednoduše vyberte soubor s titulky, který jste z mojeTitulky.com stáhli.

 připojení titulků pomocí nabídky Open -> subtitles
připojení titulků pomocí nabídky Open -> subtitles

To je vše, další dotazy k tomuto problému prosím směřujte do komentářů pod článek.